• Beh Ľubicou
     • Beh Ľubicou

     • V piatok 27.09.2019 sme sa zúčastnili behu, ktorý sa konal v Ľubici. Obsadili sme celkovo dve druhé miesta a dve tretie miesta. Žiakom srdečne blahoželáme.

    • Európsky deň jazykov
     • Európsky deň jazykov

     •  

      26. september  je  Európskym dňom jazykov. Tento deň je oslavou jazykovej rôznorodosti nášho kontinentu s viac ako 200 európskymi jazykmi, 24 úradnými jazykmi EÚ a asi so 60 regionálnymi/menšinovými jazykmi. Bol vyhlásený Radou Európy, ktorá zastupuje 800 miliónov Európanov zo 47 krajín.

       

      Do podujatí súvisiacich s týmto dňom sa  v tomto školskom roku zapojillo spolu 322 žiakov druhého stupňa. V pestrých  aktivitách, ktoré pre nich pripravili učitelia školy,  si  žiaci mohli overiť svoje vedomosti a jazykové zručnosti  nielen z angličtiny a nemčiny, ktoré sa bežne učia, ale aj z iných jazykov. Trochu sa hralo, trochu sa učilo a trochu aj súťažilo. Atmosféru, tak ako zvyčajne, dopĺňali tričká s nápismi v cudzích jazykoch. Veď aj  takýmto spôsobom  je možné čosi nové sa naučiť. Celkovým víťazom podujatia sa stala trieda 9.C, ktorej srdečne gratulujeme. A iste majú radosť aj víťazi jednotlivých ročníkov, lebo celý týždeň majú odpustené písomné domáce úlohy z jazykov. Nový pokus? Zasa o rok 26. septembra!

       

    • Noc výskumníkov a naši malí bádatelia
     • Noc výskumníkov a naši malí bádatelia

     • Do galérie Noc výskumníkov a naši malí bádatelia boli pridané fotografie.

      Naši malí bádatelia z tretieho ročníka sa vybrali na festival vedy, výskumu, experimentov a bádania.  Európska noc výskumníkov vznikla z iniciatívy Európskej komisie a je paralelne organizovaná v 30 štátoch Európy.  Mottom tohoročného festivalu  bolo „Život ako ho (ne)poznáme“

      Podujatie zasvätilo našich bádateľov  nielen do tajov vedy, ale najmä ukázalo, že malý výskumník drieme v každom z nás. Zistili, že nezáleží na tom, či majú  na sebe biely plášť a po ruke špeciálne vybavenie, základným nástrojom vedca je totiž jeho zvedavosť a chuť objavovať. Na podujatí bolo 16 stánkov, kde  sa dozvedeli ako tancujú nukleové kyseliny, odhaľovali chémiu, zahrali sa s vodou a magnetom, spoznávali neznámy vesmír, programovali robota, zahrali si hru na manažérov a precvičili finančnú gramotnosť. Z podujatia  si odniesli veľa poučného, zábavného a inšpirujúceho.

      tr. učiteľky III.roč.

     • Čisté hory - Tatranská Lomnica

     • V poslednú septembrovú sobotu - 28.09.2019 sme sa zúčastnili 41.ročníka podujatia Čisté hory, ktoré organizovali ŠL TANAP. Ide o čistenie tatranských dolín po skončení letnej turistickej sezóny. Naša cesta sa začala v Tatranskej Lomnici na parkovisku pri kabínkovej lanovke. Tu sme si prevzali vrecia na zber a pokračovali po miestnych turistických chodníkoch. Vyzbierali sme odpad rôzneho druhu, od plastového vedra, cez plastové fľaše od nápojov, papierové obaly z jedla i oblečenie. Zažili sme kopec zábavy, pohybom na čerstvom vzduchu sme spravili niečo pre svoje zdravie, no hlavne vďaka tejto akcii sú naše Tatry o niečo krajšie a čistejšie. Tak preto neváhaj a nabudúce sa zapoj aj ty, čím pomôžeš našej planéte.

      žiačky VIII.C

     • Pomôžte našej planéte

     • Aj keď druháci patria ešte stále medzi najmladších žiakov, nič im nebráni pomáhať a chrániť našu planétu. O tom, ako to čo najlepšie robiť sa dozvedeli na projektovom vyučovaní v areáli ZOO v Spišskej Novej Vsi. Pracovníčky ZOO pre nich pripravili niekoľko zaujímavých tém. Jednou z nich bola aj separácia odpadu, kde deti vedomostne veľmi vynikali, nakoľko je to aktuálna  téma ,,Zelenej školy" a minuloročné aktivity, ktoré sme spolu spracovali k tomu jednoznačne prispeli. Takže sme boli na nich veľmi hrdé. Veríme, že postupne si osvoja   celú problematiku týkajúcu sa záchrany našej planéty a okrem separácie odpadu budú vedieť ako ekologickejšie žiť.

      Tr. učiteľky ll. ročníka

    • Pozvánka na rodičovské združenie
     • Pozvánka na rodičovské združenie

     • Riaditeľstvo školy pozýva zákonných zástupcov žiakov dňa 26.09.2019 (štvrtok) na plenárnu a triedne schôdze rodičovského združenia so začiatkom o 16.30h.

    • Jazyková škola Target na Fišerke
     • Jazyková škola Target na Fišerke

     • Vážení rodičia,

       

      aj v novom školskom roku spúšťame v spolupráci s Jazykovou školou TARGET na našej škole kurzy:

       

      Angličtina pre I. stupeň -WATTSENGLISH

      (1x týždenne)

       

      Prihlasovanie na krúžky v šk. roku 2019/20, ktoré budú prebiehať priamo v priestoroch našej školy po vyučovaní je spustené na stránkach

      wattsenglish.target-skola.sk

       

      Včasným prihlásením zaistíte vašim deťom miesto v kurze v dni, ktoré vám budú vyhovovať. Kurzy prebiehajú priamo v priestoroch našej školy v čase po vyučovaní.

       

      Cena: 13,30 € mesačne

      (kurz 1x týždenne po 45 min., platí sa za 9 mesiacov)

       

      Wattsenglish je britský koncept výučby plný pohybových aktivít a hier v čisto anglickom prostredí, kde sa deti učia rozpráva (neučíme sa básničky ani piesne, ale učíme sa rozumieť a rozprávať)

       

      Bližšie informácie sú vám k dispozícii v Jazykovej škole TARGET na 0948 47 46 01 alebo na info@target-skola.sk.