• Výchovný poradca

Aktuálne internetové stránky:

www.komposyt.sk – výber povolania

www.stredneskoly.sk – prehľadná stránka o stredných  školách na Slovensku

www.upsvar.sk – ústredie práce sociálnych vecí a rodiny

www.istp.sk – internetový sprievodca trhom práce

www.svetprace.sk

www.povolania.eu

www.kamposkole.sk

www.skoly-info.sk

Prijímacie pohovory na stredné školy 2019/2020

Prihlášky vypĺňa ZŠ. Zákonný zástupca a žiak podpisom potvrdia údaje na prihláške.  Každý žiak si podáva 2 prihlášky na SŠ. V prípade záujmu žiaka o talentové skúšky sa mu vypíše tretia aj štvrtá prihláška.

Vypĺňanie prihlášok

• Na talentové skúšky dostane žiak vypísanú prihlášku do 17.02. 2020.• Skontrolovať stranu číslo 1. Na zadnej strane podpísať všetky potrebné údaje (podpis žiaka, podpis rodiča). U lekára dať potvrdiť prihlášku. Prihlášku doniesť obratom späť do 20.02. 2020.
          • Prihláška na SŠ s talentovou skúškou sa zasiela do 28.02. 2020. Ak sa žiak zapájal do súťaží a olympiád je potrebné doniesť kópie diplomov za deviaty a ôsmy ročník a potvrdenia, ktoré sú potrebné pre prijatie na strednú školu (nájdete na web stránkach SŠ).

Termíny:

Talentové skúšky: v termíne od 15.03. - 30.04. 2020

• Vypísanú prihlášku dostane žiak najneskôr 03.04. 2020.• Skontrolovať stranu číslo 1. Na zadnej strane podpísať všetky potrebné údaje (podpis žiaka, podpis rodiča). U lekára dať potvrdiť prihlášku. Prihlášku doniesť späť výchovnej poradkyni najneskôr do 08.04. 2020. Ak sa žiak zapájal do súťaží a olympiád je potrebné doniesť kópie diplomov za deviaty a ôsmy ročník a potvrdenia, ktoré sú potrebné pre prijatie na strednú školu (nájdete na web stránkach SŠ).
          • Na riaditeľstve ZŠ musia byť všetky prihlášky na SŠ 13.04. 2020, pretože po tomto termíne sa prihlášky posielajú na stredné školy.
          • Prvé kolo prijímacích pohovorov: 11.05. 2020 a 14.05. 2020
          • Druhé kolo prijímacích pohovorov: 16. 06. 2020

Zápisný lístok

• Každý žiak dostane jeden "zápisný lístok na SŠ", ktorý na proti podpis preberie od výchovnej poradkyne. Keď bude žiak prijatý na strednú školu bude vyzvaný k tomu, aby sa dostavil v určitý deň na zápis, kde bude vykonaný zápis o prijatí. V prípade rozhodnutia o zmene strednej školy, musí ísť zákonný zástupca osobne odhlásiť svoje dieťa z danej školy a preniesť zápisný lístok na druhú školu, na ktorú bolo jeho dieťa prijaté. Do zápisného lístku rodič nič nevpisuje.

Testovanie 9

• Termín Testovania 9: 01.04. 2020.
          •  Náhradný termín Testovania 9: 15.04. 2020.

Deň otvorených dverí

Žiaci môžu navštíviť 2 stredné školy, ktoré si uviedli v predbežnom záujme tlačív výchovného poradcu, na ktorých majú najväčší záujem študovať.

Vzor odvolania.doc