• OZNAM školskej jedálne

     • Oznamujeme stravníkom, že odhlasovanie a prihlasovanie obedov na mesiac december 2018 bude možné

      do piatku 7.12.2018 do 14.00 h 

      z dôvodu zúčtovania koncoročnej uzávierky. Za pochopenie ďakujeme.

       

       

    • Fischeráčik, zober loptu, nie drogu !
     • Fischeráčik, zober loptu, nie drogu !

     • V dňoch 22.- 23.11.2018 bola naša telocvičňa dejiskom športovej akcie za podpory organizácie Zober loptu, nie drogy. Táto akcia bola v našej škole organizovaná po prvýkrát a odnášame si výborné pocity. Prvý deň absolvovali  chlapci turnaj vo futbale a druhý deň si to rozdali dievčatá vo vybíjanej. Akcia bola organizovaná pre chlapcov a dievčatá 5. a 6. ročníka. Počas prvého dňa chlapci predviedli fantastické výkony. Sme radi, že chlapci predviedli nielen kvalitné výkony, ale aj bojovné srdce. Bol to boj o každú loptu a o miesto na ihrisku. Za niektoré akcie by sa nemuseli hanbiť ani na klubovej úrovni. Určite aj miestny klub prispel ku kvalite zápasov, ale sme radi aj za chalanov, ktorí nehrajú súťažne futbal a aj tak ich hra pripomínala ligové výkony. Boli to vyrovnané zápasy, o čom  svedčí aj fakt, že o  postupe do finále pri šiestakoch rozhodol až pomer lôpt.  Nakoniec zvíťazila trieda 6.B a aj touto cestou jej chceme pogratulovať.

      Výsledky v skupinách:

       

      5. ročník                                                                                                                                                                    

      5.A-5.B      4:2

      5.A-5.C      2:0

      5.B-5.C      1:2

       

      6.ročník

      6.A-6.B     6:4

      6.A-6.C     2:5    

      6.B-6.C     5:0

       

      Finálové zápasy :

      O 5. miesto      5.B-6.C      1:11

      O 3. miesto      5.C-6.A      6:11

      Finále               5.A-6.B    7:12

       

      V piatok 23.11.2018 sa dievčatá zúčastnili turnaja vo vybíjanej. Rozdiel medzi chlapcami a dievčatami bol v tom , že dievčatá svoje zápasy prežívali viac ako chalani. Bolo vidieť, že ich šport baví, a to sme veľmi radi. Je zážitok vidieť dievčatá, ako sa vybíjanou bavia. Bol to z pohľadu nás učiteľov veľmi vydarený deň. Vybíjaná bola jednoznačnou  záležitosťou dievčat zo šiesteho ročníka. Dominovali hlavne fyzickou silou. Finále nakoniec vyhrala 6.C

       

      Výsledky v skupinách:

       

      5. ročník                                                                          

      5.A-5.B   4:1

      5.A-5.C   5:6

      5.B-5.C    2:4

       

      6. ročník

      6.A-6.B    9:0

      6.A-6.C    5:10

      6.B-6.C     4:13

       

       

       

      Finále

      O 5.miesto   5.B-6.B           6:12

      O 3. miesto  5.A-6.A           1:8

      Finále           5.C-6.C          6:12

       

      Chceme sa ešte raz poďakovať organizácii Zober loptu, nie drogy a vedeniu školy za skvelú spoluprácu a kolegom za rozhodovanie zápasov. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

       

      Mgr. Hudáček

       

       

     • Olympiáda z anglického jazyka

     • Dňa 20.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Súťažilo sa v dvoch kategóriach 1A (6. - 7. ročník) a 1B (8. - 9. ročník). Žiaci si svoje vedomosti a zručnosti otestovali v písomnej a ústnej časti.

      Najlepšie sa tento rok darilo týmto žiakom:

      Kategória 1A:

      1. miesto - Štefan Boršoš (VII.C)

      2. miesto - Samuel Horský (VI.C)

      3. miesto - Richard Hajkovský (VII.C)

      Kategória 1B:

      1. miesto - Jakub Dovjak (VIII.C)

      2. miesto - Anna Kubalová (IX.C)

      3. miesto - Katarína Muchová (VIII.C)

      Víťazi oboch kategórii budú našu školu reprezentovať v januári na obvodnom kole. Držíme palce a blahoželáme všetkým umiestneným! 

    • Celoslovenské kolo iBobor
     • Celoslovenské kolo iBobor

     • Od 12. do 16. novembra 2018 prebehlo celoslovenské kolo súťaže z informatiky iBobor.

       

      Z našej školy súťažilo 153 žiakov v 4 kategóriach.

       

      V kategórii DROBCI sa súťaže zúčastnilo 30 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí dosiahli aspoň 45 bodov z maximálneho počtu 72. Z našej školy boli úspešní 6 žiaci: Pisarčíková Viktória (III. A), Džadoňová Soňa (III.B), Čuban Juraj  (III.C), Gancarčíková Sára (III.C), Majerska Tamara (III.C) a Miškovič Matej (III.C).

      V kategórii BOBRÍK sa súťaže zúčastnilo 49 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí dosiahli aspoň 60 bodov z maximálneho počtu 96. Z našej školy bolo úspešných 24 žiakov: Džadoň Dávid (IV.B), Kundra Aleš (IV.B), Václavek Marko (IV.B), Gáborčíková Michaela (IV.C), Ondo-Eštoková Lenka (IV.C), Pavligová Laura (IV.C), Fajčíková Lin-Mária (IV.C), Troppová Alexandra (IV.C), Babčáková Miriam (IV.C), Uhlár Leo (IV.C), Lisoň Oliver (V.A), Lorková Natália (V.A) , Rušin Ján (V.A), Toprcer Richard (V.A), Šoltis Alan (V.B), Roth Filip (V.B), Ferenčáková Natália (V.C), Gaľa Matúš (V.C), Hazucha Oliver (V.C), Karpišová Gabriela (V.C), Krasuľová Laura (V.C), Nevická Zoja (V.C), Pažák Oliver  (V.C) a Slávik Jasna  (V.C).

      V kategórii BENJAMÍN sa súťaže zúčastnilo 43 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí dosiahli aspoň 50 bodov z maximálneho počtu 80. Z našej školy bolo úspešných 31 žiakov: Gardori Leo (VI.A), Dravecký Sebastián (VI.B), Laskovská Stela (VI.B), Liptáková Paula (VI.B), Melikant Matej (VI.B), Straško Samuel (VI.B), Eliášová Lenka (VI.C), Horský Samuel (VI.C), Ilenčík Jakub (VI.C), Kalafut Brian Róbert (VI.C), Koreňová Bibiána (VI.C), Krempaská Karin (VI.C), Svocáková Romana (VI.C), Trbola Marek (VI.C), Galowicz Marcel (VII.A), Hanečák Filip (VII.A), Michalisková Martina (VII.A), Plutová Antónia (VII.A), Vernarská Natália (VII.B), Andrášová Katarína (VII.C), Boršoš Štefan (VII.C), Dzurilová Sára (VII.C), Hajkovský Richard (VII.C),Hanáčková Henrieta (VII.C), Ferencová Timea (VII.C), Galliková Timotea (VII.C), Geciová Ema (VII.C), Petija Slavomír (VII.C), Sokáčová Sára (VII.C), Venglik Peter  (VII.C) a Kovalčík Adam (VII.C).

      V kategórii KADET sa súťaže zúčastnilo 31 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci, ktorí dosiahli aspoň 50 bodov z maximálneho počtu 80.Z našej školy bolo úspešných 24 žiakov: Brutovská Sandra (VIII.B), Cehula Damián (VIII.C), Černický Martin (VIII.C), Dovjak Jakub (VIII.C), Horanská Lucia (VIII.C), Muchová Katarína (VIII.C), Soják Timotej (VIII.C), Štefaňák Alex (VIII.C), Zastková Michaela (VIII.C), Boháčová Liliana (IX.A), Kaňová Emma (IX.A), Laufík Daniel (IX.A), Sebeš Samuel (IX.A), Špesová Alžbeta (IX.A), Baláž Michal (IX.B), Klein Filip (IX.B), Mizdošová Veronika (IX.B), Semaňáková Silvia  (IX.B), Šterbáková Alžbeta (IX.B), Brutovský Timotej (IX.C), Danielčáková Andrea (IX.C), Madeja Adam (IX.C), Sosková Sandra  (IX.C) a Svocáková Diana (IX.C).

      Plný počet bodov dosiahli vo svojej kategórii žiaci:

      Čuban Juraj (III.C)

      Krasuľová Laura (V.C)

      Slávik Jasna  (V.C)

      Kovalčík Adam (VII.C)

       

      Ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

      Mgr. Matúš Kožuch (školský koordinátor) a ostatní učitelia informatiky

    • Floorball SK LIGA - 2. kolo
     • Floorball SK LIGA - 2. kolo

     • V Kežmarku sa 14.11. 2018 a 22.11. 2018 uskutočnilo 2. kolo Floorball SK LIGY žiakov a žiačok týchto základných škôl: ZŠ Grundschule, ZŠ Nižná brána, ZŠ Dr. D. Fischera a ZŠ s MŠ sv. Kríža. Žiaci 8. a 9. ročníka opäť statočne reprezentovali našu školu a počas vzájomných stretnutí nechýbala súťaživosť, ale predovšetkým radosť z hry a pohybu. Chlapci si obhájili krásne 2. miesto, dievčatá mali možnosť zažiť nájazdy po remíze so ZŠ Nižná brána. Žiačky 9. ročníka sa nedali zahanbiť a zaslúžene získali 2. miesto. Týmto chcem poďakovať všetkým zúčastneným za ich odhodlanie a reprezentáciu školy.

       

      Mgr. Palanská

    • Záložka do knihy spája školy
     • Záložka do knihy spája školy

     • K Medzinárodnému mesiacu školských knižníc sa každoročne vyhlasuje česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spája školy. Tohtoročnou témou 9. ročníka boli "Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice". Do projektu sa prihlásilo 1 096 škôl s celkovým počtom 130 002 žiakov, a to z Českej republiky 320 škôl s celkovým počtom  33 805 žiakov a zo Slovenskej republiky 776 škôl s celkovým počtom 96 197 žiakov. Bola nám pridelená partnerská škola z Bánoviec nad Bebravou, ZŠ Gorazdova. Našich štvrtákov téma zaujala, prečítali veľa rôznych bájok a s chuťou sa pustili do práce. Vytvorili krásne záložky, ktoré sme spolu s listom a peknými propagačnými materiálmi o Kežmarku zaslali partnerskej škole.Vyhodnotenie sme poslali aj Mgr. Rozálii Cenigovej, ústrednej metodičke pre školské knižnice, ktorá sa nám poďakovala za vyhodnotenie projektu i za originálny prístup k projektu.Zaradila nás do celoslovenského výberu.Máme z toho veľkú radosť. Celoslovenské vyhodnotenie bude zverejnené 30.11.2018

      Triedne učiteľky 4.ročníka

     • Náboj Junior

     • Do Medzinárodnej súťaži "Náboj Junior"  sme sa tento rok zapojili aj my s dvoma súťažnými 4-člennými tímmi.  Súťažilo sa netradične 120 minút, počas ktorých sa tímy snažili vyriešiť čo najviac úloh. V tejto súťaži  nejde o bezhlavú aplikáciu už nadobudnutých vedomostí z oblasti matematiky a fyziky, ale úlohy vyžadujú istú dávku invencie a dôvtipu.

      Naše tímy z 9.C (Sosková, Svocáková, Vengliková, Brutovský) a z 9.A (Boháčová,Kaňová, Špesová, Oravcová) statočne bojovali. Z okresu kežmarských súťažiacich sme vybojovali 1. a 4. miesto. Keďže sa súťažilo v Poprade, kde sa hodnotili tri okresy Kežmarok, Poprad a Levoča, sme nakoniec obsadili 9.miesto - 9.C a 22.miesto - 9.A.

      Súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

      PK MAT

       

    • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
     • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

     • Mesiac november odštartoval predmetové olympiády. Tou prvou bola Olympiáda v slovenskom jazyku a literatúre. Do školského kola sa zapojilo 11 žiakov z ôsmeho a deviateho ročníka. Výsledky na prvých troch miestach boli nasledovné:

                             1. Hetešová, Ema     (9.c)

                             2. Mačičáková, Naďa     (8.c)

                                                      3. Ferenčáková, Barbora     (9.a)

                                                          Kubalová, Anna     (9.c)

      Víťazom blahoželáme a Eme, ktorá nás bude reprezentovať v okresnom kole, prajeme veľa úspechov, šťastia a  tvorivosti pri tvorbe slohových žánrov!

       

      PK  SJL

     • Separovaný odpad - vychádzka 3. ročník

     • V týždni boja proti drogám boli tretiaci na vychádzke v meste Kežmarok. So sebou niesli farebné vrecia na separovaný odpad. Zašli až na sídlisko Juh. S potešením zistili, že ľudia odpad separujú do farebných kontajnerov. Zopakovali si triedenie odpadu do vriec podľa jeho druhu. Okrem tejto dôležitej aktivity si vychádzkou otužili zdravie a kamarátske vzťahy.

      Tr. učiteľky 3. ročníka

     • Projekt Nenápadní hrdinovia

     • 16.11.2018 zavítali do Bratislavy študenti z celého Slovenska. Medzi nimi sme nechýbali ani my. Bol to jubilejný 10. ročník  projektu, v ktorom žiaci píšu príbehy o ľuďoch, ktorí nám svojimi postojmi prinavrátili slobodu. Miriam Vengliková, Andrea Danielčáková a Lívia Perignáthová, žiačky IX.C triedy, s plnou vážnosťou prezentovali svoj projekt o „paterkovi“ Vincentovi Babinovi. Slávnostná študentská konferencia sa konala v krásnych priestoroch Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca.  Svoj projekt vám predstavíme v nasledujúcom čísle Fišeráčika.

      Na druhý deň  sme z Bratislavy cestovali do Prahy. Navštívili sme historické pamiatky a pamätné miesta spojené s udalosťami  17. novembra 1989. Cestou späť sme si pozreli  Velehrad.

      Tento projekt posúva študentov ďalej, vedia napísať prácu podloženú archívnymi dokumentmi, viesť rozhovor, spracovať video a prezentáciu, získavajú zručnosti správneho vystupovania - a čo je najdôležitejšie - objavujú skutočný zmysel hrdinstva a statočnosti, ktorý považujú za nasledovania hodný.

       

      Mgr. Jana Galliková

     • Zdravý životný štýl - 3. ročník

     • Týždeň aktivít zameraných na zdravý životný štýl sme začali turnajom vo vybíjanej. Naši tretiaci súťažili s veľkou chuťou a radosťou. Dodržiavali pravidlá hry. Víťazom sa stala trieda III. B. Počas celého týždňa deti dodržiavali zásady zdravého stravovania. Ich desiata bola zdravá a pestrá. Nezabúdali na pitný režim. Ako aktívne využívajú svoj voľný čas vyjadrili vo výtvarných prácach. Vyučovanie sa nieslo v duchu správneho sedenia, relaxačných chvíľ a prosociálnych aktivít. V školskej knižnici prežili pekné a veselé chvíle s knihou, ktorá sa stane inšpiráciou do čitateľského denníka.

      triedne učiteľky 3. ročníka

    • Oznam riaditeľstva školy
     • Oznam riaditeľstva školy

     • Riaditeľka školy oznamuje žiakom a ich zákonným zástupcom, že dňa 21.11.2018 (streda) udeľuje žiakom 6. - 9. ročníka RIADITEĽSKÉ VOĽNO z dôvodu konania celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka T- 5. Vyučovanie na 1. stupni prebieha podľa rozvrhu. Školská jedáleň aj ŠKD sú v prevádzke bez zmeny.

      PaedDr. Iveta Slovíková

      riaditeľka školy

     • Týždeň plný prekvapení - 2. ročník

     • Ani druháci v týždni zdravia nezaháľali. V priebehu každého dňa nás čakalo samé prekvapenie. Navštívili nás záchranári, mestský policajt a hasič, ktorí nám porozprávali o svojej práci. Dozvedeli sme sa množstvo nových informácií a zaujímavostí. Okrem toho si žiaci pre našich hostí pripravili krásne kresby, priania a množstvo otázok. Zdravie je pre nás veľmi dôležité, preto sme si vyučovanie ďalej spestrili jabĺčkovým dňom a pripomenuli sme si, aké je ovocie zdravé. Svoje telo sme si dobili baterkami aj v závere týždňa, ktorý sme ukončili zábavnými hrami. Veríme, že týždeň priniesol bohatú úrodu, ktorú neraz zužitkujeme.

      Tr. učiteľky 2.ročníka

     • Európsky týždeň boja proti drogám

     • Koordinácia protidrogových závislostí a iných patologických javov sa na našej škole, berie veľmi vážne. Tak aj tento rok sme v "Európkom týždni boja proti drogám"  pripravili pre našich žiakov veľa zaujímavých aktivít.

      Na prvom stupni to boli športové súťaže a turnaje vo vybíjanej, dni zdravej výživy, kde sa striedali ovocné a zeleninové jedlá a aj chutné ovocné koláčiky, otužovacie vychádzky a besedy.

      Žiaci druhého stupňa si pripravili rozhlasovú reláciu s informáciami o rozšírenej droge marihuane a jej škodlivosti na naše zdravie, potom navštívili predstavenie s protidrogovou tématikou "Trinásta komnata" spoločnosti Letart a celý týždeň, boli pre nich otvorené dvere telocviční, kde sa už po 21.- krát súťažilo o najšportovejšiu triedu. Najšportovejšie triedy v jednotlivých ročníkoch pre tento školský rok, sú tieto: 5.A, 6.C, 7.A, 8.C, 9.B. Všetci, čo víťazili, sa občerstvili zdravými mliečnymi produktmi.

      Všetkým učiteľom a žiakom za tento týždeň ďakujeme.

      Koordinátor PPDZ Mgr. M. Svocáková

                                     Mgr. I. Šterbáková

    • ,,Piráti krásy"
     • ,,Piráti krásy"

     • 5.11.2018 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže ,,Piráti krásy". Naša žiačka Ema Hetešová z 9.C v recitácii poézie získala 2.miesto a žiačka Soňa Kurtá z 8.A v recitácii prózy - vlastná tvorba získala 1.miesto a postúpila na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 15.11.2018 v Spišskej Kapitule. Aj tu obsadila vo svojej kategórii 1.miesto.Obidvom žiačkam srdečne blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy. Mgr.Iveta Hovancová

    • Cesta za slniečkom - 4. ročník
     • Cesta za slniečkom - 4. ročník

     • Týždeň od 12.11 do 16.11.2018 sme sa aj my štvrtáci zamerali viac na svoje zdravie. Bol to veľmi pestrý týždeň s rôznymi aktivitami. Každá z nich bola príjemná a hlavne plne využitá pre naše zdravie. Mali sme ovocný deň, zeleninový deň s nátierkami a syrový deň. Turnaj vo vybíjanej vyhrala 4.B trieda a na besede s detským doktorom MUDr.Ondo-Eštokom sme sa dozvedeli zaujímavé veci o našom zdraví, o prevencii pred rozličnými chorobami. O dobrú náladu nebola núdza, fotky hovoria za všetko.

       

      Tr. učiteľky 4. ročníka

    • FIT týždeň v 1. ročníku
     • FIT týždeň v 1. ročníku

     • Do galérie FIT týždeň v 1. ročníku boli pridané fotografie.

      Je tradíciou, že jeden z novembrových týždňov je venovaný zdravému životnému štýlu. Keďže aj my, prváci, chceme zdravo žiť, snažili sme sa tieto dni naplno využiť. Oboznámili sme sa s prácou záchranárov, pripravili sme si zdravú desiatu, ktorá pozostávala zo zdravej nátierky, tmavého pečiva a farebnej zeleninky. Ovocné maškrty tiež chutili sladko. Na hodinách výtvarnej výchovy sme si obložené tanieriky vymaľovali a telesná výchova bola venovaná správnemu držaniu tela. S veľkým úsmevom a s ružovými líčkami sme sa vrátili zo zdravotnej vychádzky, kde sme popri chodení obdivovali aj krásy nášho mesta. Tešíme sa a veríme, že tento ZDRAVÝ DUCH bude v nás čo najdlhšie pretrvávať.

      Tr. učiteľky 1. ročníka