• Atletika pre všetkých
     • Atletika pre všetkých

     • Žiaci prvého stupňa sa 28. septembra 2017 zúčastnili športového podujatia ATLETIKA  PRE VŠETKÝCH. Zažili príjemný deň. Deti sa prišli zabaviť, zahrať a zasúťažiť, čo bolo aj cieľom tohto podujatia. Každý žiak za svoj výkon dostal maškrtu a občerstvenie. Podujatie prišiel podporiť aj primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák. Niektoré triedy za svoje športové výkony boli odmenené pohármi, tričkami, filmovým prestavením a bowlingom v nákupnom centre Max v Poprade. Z našej školy to boli tieto triedy:

       

      II. A - 1. miesto

      III. A - 1. miesto

      IV. C - 2. miesto

      Víťazným triedam blahoželáme !!!

      Vyučujúce prvého stupňa smiley.

       

    • Zázračný lukostrelec
     • Zázračný lukostrelec

     • Teodor Patrik Slovík je žiak III.C triedy, ktorému učarovala lukostreľba. Za posledný rok dokázal, že je veľký talent a už tak v mladom veku sa môže pýšiť mnohými medailami. Za svoje najväčšie úspechy považuje:

      1. miesto MSR v halovej lukostreľbe kat. Chrobáci Holý luk

      1. miesto Slovenský pohár 2017 v terčovej lukostreľbe kat. Chrobáci Holý luk

      1. miesto Podtatranská žiacka liga 2017 kat. Chrobáci Holý luk

      2. miesto MSR v terčovej lukostreľbe kat. Chrobáci Holý luk

      2. miesto Slovenský pohár 2017 v halovej lukostreľbe kat. Chrobáci Holý luk

      Teovi srdečne blahoželáme, ďakujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

      vedenie školy

       

       

       

       

    • Svetový deň mlieka v školách
     • Svetový deň mlieka v školách

     • 25.09.2017 strávili žiaci prvých ročníkov netradične. Zapojili sa do medzinárodnej aktivity Svetový deň mlieka v školách.  Podstatou tohto dňa je upozorniť na dôležitosť pitia mlieka  a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.  Do školy prváci prišli vo farbe mlieka – bielych tričkách a na desiatu si priniesli mliečne výrobky, ktoré s chuťou zjedli.  Počas dňa spievali, tancovali, spoznávali písmenká, slabiky, vyrábali veselé kravičky a mliečneho robota.  Svoje hlavičky si potrápili  kvízom a na záver získali diplom za Putovanie po mliečnej dráhe.

      Ďakujeme rodičom za mliečne výrobky a žiakom prajeme pri konzumácii mlieka a výrobkov z neho dobrú chuť.

      tr. uč.:   M. Pokrivčáková, B. Vosovičová, A. Ondo-Eštoková

    • 3.ročník - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši
     • 3.ročník - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši

     • Jedinečný zážitok a iný pohľad na krásy Slovenska ponúka toto nádherné múzeum. Je rozčlenené do niekoľkých expozícií, ktoré nás vtiahnu do hlbín tajov. Sú to Kras a jaskyne Slovenska a Chránená príroda Slovenska. Tomuto múzeu sa nič nevyrovná. Sú tu dokonale spracované fakty a ukážky z histórie, interaktívne pre deti.Jaskyniarska expozícia s nádhernými kvapľami sa nachádza v podzemných priestoroch budovy a ponúka komplexný obraz o jaskyniach a jaskyniarstve.  Netradičnou formou sme sa zoznámili s horninami a minerálmi, spoznali sme zaujímavé zvieracie druhy podľa ich typických zvukov a vyskúšali sme si medvedí brloh a hľadanie skamenelín.Posledná časť expozície približuje aj voľnočasové a hospodárske aktivity človeka v horách, históriu turistiky, horolezectva, ale aj činnosť HZS a strediska lavínovej prevencie.

      Tr. uč. : J. Lacková, S. Kriššáková, D. Koreňová

    • Návšteva botanickej záhrady v Tatranskej Lomnici 2. A, B, C
     • Návšteva botanickej záhrady v Tatranskej Lomnici 2. A, B, C

     • Tento školský rok druháci začali exkurziou v botanickej záhrade v Tatranskej Lomnici. Deti spoznávali tatranskú prírodu, zachovanie vzácnych a ohrozených druhov rastlín, tatranské spevavé vtáctvo. V slnečnom počasí relaxovali a pozorovali mnohé druhy tatranských rastlín a stromov. Z exkurzie odchádzali nielen s bohatými zážitkami, peknými pamiatkovými predmetmi, ale niektorí aj s rastlinkou, o ktorú sa budú starať doma alebo v škole.

      Tešíme sa spolu s našimi žiakmi na ďalšie podoby zážitkového učenia.

      Tr. uč.: Danielčáková, Buvalová, Malinová